Peníze mohou scházet kdykoliv a komukoliv. Někdo má nízké příjmy, někdo vysoké výdaje, někdo obojí současně, a někdo má dokonce tu smůlu, že má k tomu všemu ještě i finančně náročné hobby, milenku, manželku a podobné luxusní záležitosti.
Každý se tak může někdy v životě dostat do situace, kdy jeho peněženka zeje prázdnotou, ve slamníku už není zašitá ani jedna bankovka a stav jeho konta dohání k slzám dokonaleji než čerstvě krájená cibule.
A co si počít v takové chvíli?
Pokud se to nepodaří spravit nějakými těmi úspornými opatřeními, pokud ani radikální škrty ve výdajích a mimořádné pracovní nasazení nepomohou, nezbývá nic jiného, než si postrádané peníze někde půjčit.
Pokud dotyčný jedinec chce či přímo potřebuje finanční injekci rychle, pokud má nějaký ten ‚škraloup‘ z dřívějška v podobě záznamu v registru dlužníků a nevydělává rozhodně nijak valně, udělá jenom dobře, obejde-li klasické banky velkým obloukem a vsadí rovnou na nebankovní hypotéky. A to z jednoduchého důvodu: v bankách by se vyřizování něčeho takového vleklo, takový žadatel aby si pořídil kdejaký doklad potvrzující schopnost a ochotu splácet a nakonec by to stejně sotva prošlo. Protože banky nízké příjmy a záznamy v registrech dlužníků neakceptují.
Na rozdíl právě od nebankovního sektoru a jeho hypoték. Tady totiž nemusí vadit ani příjmy nízké tak, že je lze pomalu považovat namísto za mzdu za urážku na cti, tady není nezbytně na škodu ani nějaký ten záznam v registrech, pokud nebrání budoucímu splácení. Tady se dá dohodnout oboustranně přijatelný kompromis, díky němuž lze pomoci i takovému žadateli, jenž je na tom vážně nevalně.
Stačí tu totiž vlastně jenom málo. Mít nějakou nemovitost, již by bylo možno dát za tuto půjčku do zástavy, vyplnit si online žádost, poslat pár snímků oné nemovitosti e-mailem a počkat si na rychlé (a vesměs kladné) vyřízení.
A řekněte upřímně – kdo jiný vám nabídne totéž?